Ładowanie...

Czyszczenie DPF i FAP Warszawa Ochota

Czyszczenie DPF / FAP Warszawa Ochota

Filtr suchy DPF oraz mokry FAP to filtry cząstek stałych, służące ograniczaniu przedostawania się zanieczyszczeń ze spalin silnikowych do środowiska. Sadza czy popioły zostają skutecznie uwięzione w filtrze, jednak z biegiem czasu doprowadza to do jego zatkania. Aby zapobiec poważnej awarii pojazdu, popiół musi zostać usunięty na drodze specjalistycznego procesu. W naszym warsztacie w warszawskim Ursusie mamy przyjemność wykonywać czyszczenie DPF / FAP m.in. dla mieszkańców Warszawy Ochota. Gwarantujemy kompleksową regenerację filtra, będącą zasadniczym czynnikiem zapewniającym mu trwałość, a zatem sprawność całego układu wydechowego.

Jak przebiega czyszczenie DPF / FAP?

Czyszczenie DPF / FAP w naszym warsztacie poprzedza wnikliwa analiza filtra danego pojazdu poprzez endoskopowe rozpoznanie jego stanu oraz test przepływu. W przypadku braku wykazania defektów mechanicznych lub niekompletności element zostanie dokładnie wyczyszczony w nowoczesnej, specjalistycznej maszynie, po uprzednim wtryśnięciu specjalnego detergentu, usuwającego m.in. zalegający olej silnikowy. Urządzenie oczyszcza filtr w kilku cyklach strumieniami wody o zmiennym kierunku przepływu. Po osuszeniu oraz schłodzeniu kluczowy element jest w zdecydowanej większości wolny od sadzy i popiołu, a ponadto oleju silnikowego i płynu chłodniczego, co zostanie potwierdzone przez test przepływu.

Co uniemożliwia wykonanie regeneracji? Jest to niestety uszkodzenie filtra. Czyszczenie DPF / FAP dla pojazdów np. Warszawy Ochota nie będzie możliwe w razie stwierdzenia pęknięcia czy nadtopienia wkładu ceramicznego. W naszym warsztacie przeprowadzamy jednak również wymiany zużytych części na nowe. Po dokonaniu diagnostyki ostateczna decyzja co do dalszych kroków napraw będzie należeć oczywiście do Was.

Skontaktujcie się z nami już dziś, a my w pełni profesjonalnie zatroszczymy się o prawidłowe działanie układu wydechowego w Waszych pojazdach!